Firmy dążą do nieustannego rozwoju. Powiększają grono klientów i partnerów biznesowych, rozrastają się. Powstają nowe filie. W takich miejscach komputer to podstawa. Można go spotkać nie tylko jednak w dużych korporacjach, ale też i w mniejszych przedsiębiorstwach, sklepach, magazynach.
Komputery zostały zwerbowane do nieustannej pracy ułatwiania życia pracownikom
Czy to znaczy, że możemy spocząć na laurach i wyjechać na wakacje, a komputer wykona za nas całą pracę? Z tymi wakacjami to troszeczkę przesada, gdyż jest to tylko maszyna i wymaga właściwej obsługi. Ktoś musi wprowadzić dane, które mają być skatalogowane, czy przeanalizowane. Nie ma więc obaw, przynajmniej na razie, ze komputery spowodują masowe zwolnienia. Jednak widać już tendencję redukcji zatrudnienia. Dlaczego?
Komputery to fenomenalne urządzenia. Z każdym rokiem są coraz to nowocześniejsze, mają większe możliwości przechowywania i analizowania danych. Dzięki specjalistycznym programom potrafią po wprowadzeniu przez pracownika parametrów stworzyć niemal wszystko. I co najważniejsze są precyzyjniejsze.
Wyeliminowany zostaje efekt trzęsących się rąk i niedokładności. Raz ustawiona maszyna będzie wkoło wykonywać zaprogramowane czynności. Nie bez powodu stosuje się w fabrykach komputery do sterowania głównymi liniami produkcyjnymi. Człowiek staje się jakby zbędny. Kiedyś w fabrykach pracowały setki ludzi. Wielu przy jednym stanowisku. Dziś wystarczy jeden góra dwoje pracowników i właściwie ustawiony komputer. Redukcja zatrudnienia jest znaczna. Trzeba bowiem zauważyć, ze komputery to nie tylko znane powszechnie PC, ale też i zespół innych bardziej profesjonalnych urządzeń posiadających tzw. sztuczną inteligencję, dzięki którym niemożliwe staje się realne do wykonania. Komputery idą do pracy i co najważniejsze nie wymagają pensji, nie wywierają presji na szefostwie, nie marudzą. Pracują równo delikatnie pomrukując.
Artykuł, który może Ci się przydać: Jak wymienić pastę termoprzewodzącą na procesorze?
Można je spotkać zarówno w branży produkcyjnej, ale też i w medycynie. Komputerowo sterowane roboty precyzyjnie wykonają każdy rodzaj zabiegu przy kontroli lekarza oczywiście. Na razie jednak nie musimy się obawiać, mimo redukcji zatrudnienia długo jeszcze komputery nie zostaną samowystarczalnymi narzędziami pracy.